kapat
Bu kişileride takip etmek isteyebilirsin

  mustafa okumuş / @mustafaokumus

  mustafa okumuş

  Sabahattin Ali - Ayın Yazarı Ocak 2013 | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/sabahat...

  • mustafa okumuş 0 @

   Cebimdeki Kelimeler Ocak 2013 Ayın Yazarı Sabahattin Ali… Sabahattin Ali hakkında öncelikle kişisel birkaç kelam etmek istiyorum. Kendisini her ne kadar ayın yazarı olarak tanıtacak olsam da Sabahattin Ali Türk edebiyatının en kaliteli edebiyatçılarının başında gelmektedir.

  mustafa okumuş

  Samsung Galaxy S4 Yakın Zamanda Tanıtılmayacak | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/samsung...

  • mustafa okumuş 0 @

   Samsung’un özellikle Galaxy S3′ten sonra beklenen modeli Galaxy S4 yakın zamanda gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Konferansı içerisinde tanıtması bekleniyordu. Ancak Samsung’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre beklentiler boşa çıkacak gibi görünüyor. Zira bu konferansta Samsung’un bu modeli tanıtmayacağı konuşulmaya başlandı. Samsung’un bu telefon yerine başka teknolojilerini tanıtacağı bu konferansta neredeyse kesin olarak Galaxy S4′ü tanıtmayacağı artık belli oldu.

  mustafa okumuş

  Ayın Yazarı Kim Olsun? (Ocak 2013) | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/ayin-ya...

  • mustafa okumuş 0 @

   Cebimdeki Kelimeler’de uzun zamandır aksattığım bir bölüm olan “Ayın Yazarı” ve “Ayın Kitabı” bölümlerini bu aşamadan sonra kullanıcıların fikirleri ile oluşturmayı düşünüyorum.Değerli edebiyat severler;Ocak 2013 dönemi için sizce ayın yazarı kim olsun? Ayın kitabı ne olsun? Bu sorulara cevap verirken dilediğiniz şekilde düşünebilirsiniz. Eğer bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  mustafa okumuş

  Fırıldak Ailesi Başlıyor! | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/firilda...

  • mustafa okumuş 0 @

   Her biri 25′er dakikalık bölümler halinde haftalık olarak yayınlanacak Fırıldak Ailesi‘nde anne karakteri ünlü oyuncu Demet Akbağ tarafından, baba karakteri ise Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Bülent Kayabaş tarafından seslendirilecek.Türk televizyonlarının tarihinde ilk defa yetişkinlere yönelik bir çizgi dizi olarak yayınlanmaya başlanacak Fırıldak Ailesi çok yakında Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star TV ekranlarında yayına başlıyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

  • mustafa okumuş 1 @

   @onka aslında yine grafi2000 ekibi tarafından mavi pembe adlı bir yetişkin çizgi filmi yapılmıştı. Ancak pek tutulmamıştı. Bakalım bu kez nasıl olacak?

  mustafa okumuş

  Kılık Kıyafet Yönetmeliği | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/kilik-k...

  • mustafa okumuş 0 @

   Bilindiği gibi devletin her kurumunda, yasalarla da belirlenmiş olan bir kılık kıyafet zorunluluğu uygulaması mevcut. Bu durum yalnız devlet için geçerli değil. Özel şirketlerin kendi iç yönergeleriyle de çalışanın kılık kıyafetine müdahele ettiği bilinmektedir.Kılık Kıyafet Zorunluluğu Ne Kadar Doğru?

  mustafa okumuş

  İhsan Sait’in Yedinci Günü | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/ihsan-s...

  • mustafa okumuş 0 @

   Bir İhsan Oktay Anar hayranı olarak uzun zamandır yeni kitabı bekliyordum. Nitekim “Yedinci Gün” için haberler çıktığında da bununla ilgili bir yazı yazmıştım. Kitabın çıkmasını ve elime alıp, soluksuz bir şekilde okumayı çok istiyordum. Nihayetinde kitabı elime alıp, iki gün içinde tükettim. Tükettim diyorum çünkü harikulade bir kitap idi. İhsan Oktay yine müthiş derin bir roman yazmış.

  mustafa okumuş

  Nuh Tufan ve Dilemması | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/nuh-tuf...

  • mustafa okumuş 0 @

   lime aldığım andan itibaren, kitap bitene kadar bırakmak istemedim ender romanlardan biri Dublörün Dilemması. Bu roman Murat Menteş’in harikalarından biri. Harika bir kurgu, harika bir anlatım ve harika kelime seçimleri.Romanda kimi zaman gerçek üstülük görülse de bu durum hiç ama hiç sırıtmıyor. Karakterlerin isim ve soyisim kombinasyonları bir harika. Bir kaç örnek vermek gerekirse ana karakter Nuh Tufan, ya da yan karakterlerden Umur Samaz, Pembe Panter ve daha niceleri…

  mustafa okumuş

  Sizce medeni bir toplum muyuz? Yorumlarınızı bekliyorum.
  Muasır Medeniyetler Seviyesi | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/muasir-...

  • mustafa okumuş 0 @

   Medeniyet nedir ki biz o seviyeye ulaşamıyoruz? Burada vereceğim cevap ansiklopedik bilgi içermemekle beraber, sade bir anlatımla, toplumun bir ferdi olarak verdiğim cevaplardır.Medeniyet hoşgörüdür. Medeniyet içtiğin sigaranın izmaritini ulu orta sokağa fırlatmamaktır. Medeniyet sokağa boğazında ne varsa tükürmemektir. Medeniyet sokakta elinde çekirdek yerken, kabuklarını sağa sola atmamaktır. Karşıdan karşıya geçen yayaya biraz saygı gösterip yavaşlamak, gerektiğinde insanlara yol vermektir.Tabii ki bunlar basit ve günlük hayattan örneklerdir. Ama genellersek de aşağıdaki anlattıklarımdan çok da farklı sonuçlar ortaya çıkmayacaktır.

  mustafa okumuş

  Facebook Mesajları Facebook Tarafından Okunuyor mu? | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/faceboo...

  • mustafa okumuş 0 @

   Günümüzde facebook kullanıcılarının büyük bir kısmı bu soruyla karşı karşıya kalıyor. Ve bu sorunun ardından büyük bir endişe onları kaplıyor. Bizlerde sizler için araştırdık. Araştırmamız şunu gösteriyorki facebook mesajları okuyor.Evet şuan bu yazıyı okuyan herkes büyük bir şaşkınlık içerisinde okumaya devam ediyor fakat facebook mesajları okuduğunu resmen açıkladı. Şimdi facebook tarafından yapılan açıklamaya bakalım;Chip dergisinin yayınladığı habere göre, facebook’un mesajları okuma sebebi facebooktaki birçok kullanıcının mesajlarının suç teşkil etmesi.

  mustafa okumuş

  Radyoyu Kim Bulmuştur? | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/radyoyu...

  • mustafa okumuş 0 @

   Radyo, günümüzde hala çok yaygın bir biçimde kullanılan, müzik dinlemek için, haberleşmek için, haberleri almak için kullandığımız ve hangi gelişmiş iletişim teknolojisi çıkarsa çıksın vazgeçemeyeceğimiz bir buluştur. Radyo kavramının gelişimini irdelemek istediğimizde, çeşitli olaylar, kavramlar, kişiler incelenmelidir. Eğer dahi derecesinde zekâya sahip kişiler olmasa ve onlar bu gerekli icatları yapmasalardı, zamanımızda radyo olmayabilirdi.

  mustafa okumuş

  Teleskobu Kim Bulmuştur? | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/telesko...

  • mustafa okumuş 0 @

   Dünya’nın da içinde bulunduğu sonsuz evrende biz insanların ne kadar küçük bir yer kapladığımızın kesin bir delili olan teleskop, dünya dışındaki diğer bütün yıldızların hakkında bilgi toplamamızı sağlayan en önemli araçtır. İnsanoğlunda yüzyıllardır merak uyandıran ve bazı toplumların dininde önemli bir sembol niteliği taşıyan bu devasa yıldızlar, çoğu insanın uğraşlarına rağmen 17.yüzyılın başlarına kadar bilinmezliğini korumuştur. Uzay dediğimiz boşlukta yer alan cisimlerin yüzeylerinden yansıyan veya doğrudan gelen ve gözle görülen ışıkları algılamamızı sağlayan günümüz teleskopları, yıldızları görmemizin yanı sıra ultraviyole, radyo dalgaları, röntgen ışınları ve kızılötesi gibi çeşitli elektromanyetik fotonları da incelememize imkân tanır.

  • U.F.U.K 1 @

   buraya da quup.com/blogcu :)

  mustafa okumuş

  Kimler yazar olmak ister? Özellikle kadın yazarlar arıyorum. Sonra spor alanında yazacak yazar arıyorum. Beraber eğleniriz falan.

   mustafa okumuş

   Karmaşık Bir Ruhtan İyi Bir Hikaye - Satranç | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/karmasi...

   • mustafa okumuş 0 @

    Satranç uzun bir hikaye ve yazarına eğer bu dünyaya gelmek ister misin diye sorsalardı büyük ihtimal hayır derdi. Stefan Zweig ismini ilk duyduğumda derste idim ve hoca 2.Dünya Savaşı’nın çıkmasıyla birlikte bu yazarın insanlığın gittiği kötü duruma dayanamayıp intihar ettiğini söylemişti,o zamandan beri zaman zaman aklıma gelen bu yazarın, intihar etmeden önce en son yazdığı bu eseri okuyunca etkilenmemek elde olmadı. Freud metinlerine ilgi duyan yazar derin ruhunun sorunlarını inceleyip, çözme derdine düşerken belki de tercih ederek yazmayı bir çare olarak düşünmüştür.

   mustafa okumuş

   Gelin Arabalarının Üzerine Atlayan Çocuklar | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/gelin-a...

   • mustafa okumuş 0 @

    Yolda yürürken bir gelin arabası gördüğünüzde sürekli karşılaştığınız durumdur bu. Yıllardan beri geleneklerden gelen bu durum damadın yol kesenlere bir miktar para vermesiyle çözülür. Ama bazı durumlarda bunlar tehlikeli bir hal almaktadır. Para kapma hevesindeki çocuklar ile o parayı vermek istemeyen damadın düellosuna dönmektedir olay. Çocuklar eğer para alamazlarsa arabaların sağından solundan sileceklerinden kaputundan tutunacak bir yer bulup araba hareket halindeyse arabayla birlikte giderler ta ki parayı koparıncaya kadar. Yalnız bu tehlikeli oyunun sonunu hiç düşünmezler. Olaya şahit olanlar da iç çekerek korkulu gözlerle o anı izlerler. Çocuk arabadan kayar da arabanın altında kalırsa diye.

   mustafa okumuş

   Quaresma, Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/quaresm...

   • mustafa okumuş 0 @

    Şu an spor kamuoyunu şüphesiz Quaresma’nın Beşiktaş’tan ayrılıp ayrılmayacağı meşgul ediyor. Gerek yıllık aldığı ücret, gerekse takıma geldiğinden bu yana takıma yapmış olduğu katkılar tartışılır durumda. Şimdi gelin bir bakalım Q7 Beşiktaş’a geldiğinden beri takıma nasıl bir katkı sağlamış…

   mustafa okumuş

   Uzay Araçları Uzayda Nasıl Hareket Eder? | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/uzay-ar...

   • mustafa okumuş 0 @

    Uzay dediğimizde aklımıza şunlar gelmelidir; Dünya’nın atmosfer tabakasının dışında kalan ve evrenin geri kalan kısmını oluşturan alan. Dünya atmosferi ile uzay arasında net bir çizgi yoktur, fakat atmosfer tabakası uzaya yaklaştıkça incelir. Uzay’ın ortalama sıcaklığı 270 C’dir. Uzay olarak adlandırdığımız alanda – ya da boşlukta- milyonlarla ifade edilen galaksi bulunmaktadır. Bu galaksilerin içinde ise tahmini olarak milyonlarca sistem, gezegenler ve asteroitler bulunuyor.

   mustafa okumuş

   Uzay araçları, Nasıl Hareket Eder? | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/uzay-ar...

   • mustafa okumuş 0 @

    Uzay dediğimizde aklımıza şunlar gelmelidir; Dünya’nın atmosfer tabakasının dışında kalan ve evrenin geri kalan kısmını oluşturan alan. Dünya atmosferi ile uzay arasında net bir çizgi yoktur, fakat atmosfer tabakası uzaya yaklaştıkça incelir. Uzay’ın ortalama sıcaklığı 270 C’dir. Uzay olarak adlandırdığımız alanda – ya da boşlukta- milyonlarla ifade edilen galaksi bulunmaktadır. Bu galaksilerin içinde ise tahmini olarak milyonlarca sistem, gezegenler ve asteroitler bulunuyor.

   mustafa okumuş

   Bisikleti Kim Bulmuştur? | Cebimdeki Kelimeler - cebimdekikelimeler.com/bisikle...

   • mustafa okumuş 0 @

    Hepimiz çocukluk yıllarımızda bisiklete bindik. Bisikletle ilgili güzel anılar, maceralar hala akıllarınızdadır birçoğunuzun. Bisikleti sürmeyi öğrenmek bile başlı başına bir zevktir. Artık şehirlerin aşırı kalabalıklaşması ve otoyolların çok gelişmesi nedeniyle, ulaşımda bir fonksiyonu kalmayan bisikletler, daha çok eğlence ve spor amaçlı kullanılmaktadır. Yaklaşık 1000 yıllık bir tasarım sürecinden geçen bisiklet şu anki ideal haline gelmiştir.

   Log on

   quup Nedir ?


   My pictures

   Tamamı


   ▲ Up